Április 22-én és 23-án Szegeden, a Squash Club Szabadidőközpontban rendezik a 2017-es XXIX. egyéni országos squashbajnokságot. Az eseményről folyamatos tudósítás formájában számolunk be szombaton és vasárnap!


VASÁRNAP

15.03: ÚJABB CÍMVÉDÉS! KRAJCSÁK MÁR 11-1-ES NEGYEDIK SZETTEL 3:1-RE VERTE FARKAST, EZZEL SOROZATBAN TIZENNEGYEDIK ALKALOMMAL IS BAJNOK LETT!
Farkas Balázs (1., Vidux Tisza Squash SE)–Krajcsák Márk (3-4., PSA-Griff SE) 11-8, 6-11, 5-11, 1-11

14.52: újabb szettet nyer Krajcsák, 11-5-tel lett övé a harmadik, 2:1-re vezet.

14.42: Krajcsák egyenlített, 1:1 a döntő állása.

14.25: Farkas Balázs nyerte a férfi döntő első szettjét Krajcsák Márk ellen 11-8-ra. 

13.52: ÖT SZETT UTÁN HAJNAL HELGA AZ ORSZÁGOS BAJNOK A NŐKNÉL! CÍMVÉDÉS!
Csókási Gabriella (1., Vidux Tisza Squash SE)–Hajnal Helga (Vidux Tisza Squash SE​) 6-11, 11-3, 5-11, 11-8, 6-11

13.45: egyenlő! 11-8-ra Csókási nyeri a negyedik játszmát, döntő szett jön a nőknél!

13.35: megint Hajnal Helgánál az előny: 11-5-re nyeri a harmadik szettet, 2:1 a címvédőnek.

13.27: Csókási egyenlít, 11-3-ra nyeri a második szettet.

13.20: a címvédő Hajnal Helga 11-6-ra nyerte az első szettet a női fináléban klubtársa, Csókási Gabriella ellen.

13.15: a nőknél Szombati Edina, a férfiaknál Sebők Benedek nyerte a bronzérmet.
Nők, bronzmérkőzés:
Farkas Fatime (3-4., Squashberek Sportegyesület)–Szombati Edina (2., Top Challenge) 7-11, 8-11, 8-11

Férfiak, bronzmérkőzés:
Sebők Benedek (3-4., Vidux Tisza Squash SE)–Hoffmann Péter (5-8., Vidux Tisza Squash SE) 11-9, 11-8, 7-11, 9-11, 11-3

Vasárnap már az érmekért meg a harc az ob-n. Szöveges online tudósítással csak a döntőkről jelentkezünk: az eredményekért érdemes meglátogatni a versenyszoftvert vagy a centerpályáról közvetítő Youtube-csatornát.

SZOMBAT

Mai szöveges online tuósításunk véget ért, holnap jönnek a meccsek az érmekért!

A további program, nők, 
elődöntők, vasárnap, 10:

Csókási Gabriella (1., Vidux Tisza Squash SE)–Farkas Fatime (3-4., Squashberek Sportegyesület)
Hajnal Helga (Vidux Tisza Squash SE)–Szombati Edina (2., Top Challenge)
Bronzmérkőzés: vasárnap, 11.20
Döntő: vasárnap, 12.40

Férfiak, elődöntők, vasárnap, 10.40:
Farkas Balázs (1., Vidux Tisza Squash SE)–Sebők Benedek (3-4., Vidux Tisza Squash SE)
Krajcsák Márk (3-4., PSA-Griff SE)–Hoffmann Péter (5-8., Vidux Tisza Squash SE)
Bronzmérkőzés: vasárnap, 12.00
Döntő: vasárnap, 13.20

19.10: kialakult a legjobb négy mezőnye a férfiaknál, amely megegyezik a tavalyival. Akkor Krajcsák, Farkas, Hoffmann, Sebők volt a végső sorrend.
Negyeddöntők:
Farkas Balázs (1., Vidux)–Kispéter Ádám (9-16., Victor) 11-8, 11-6, 11-3
Dévald Tamás (Khan)–Sebők Benedek (3-4., Vidux) 4-11, 3-11, 11-13    
Krajcsák Márk (3-4., PSA)–Boros Dávid (5-8., Victor) 11-4, 11-7, 11-6
Hoffmann Péter (5-8., Vidux)–Szabóky Márton (2., PSA) 15-13, 11-6, 10-12, 7-11, 11-6

A további program,
elődöntők, vasárnap, 10.40:

Farkas Balázs (1., Vidux)–Sebők Benedek (3-4., Vidux)
Krajcsák Márk (3-4., PSA)–Hoffmann Péter (5-8., Vidux)
Bronzmérkőzés: vasárnap, 12.00
Döntő: vasárnap, 13.20

18.27: a férfiaknál a hazai közönség előtt szereplő Sebők Benedek került először a négy közé.
Dévald Tamás (Khan)–Sebők Benedek (3-4., Vidux) 4-11, 3-11, 11-13    

18.01: a nők további programja!
Elődöntők, vasárnap, 10:
Csókási Gabriella (1., Vidux Tisza Squash SE)–Farkas Fatime (3-4., Squashberek Sportegyesület)
Hajnal Helga (Vidux Tisza Squash SE)–Szombati Edina (2., Top Challenge)

17.58: micsoda meccs ez is! Hajnal Helga ött szettben verte Kiss-Máté Csengét, így a címvédő is az elődöntőbe jutott.
Kiss-Máté Csenge (3-4., Top Challenge)–Hajnal Helga (Vidux Tisza Squash SE) 6-11, 3-11, 11-7, 11-6, 9-11

17.50: hatalmas meccset játszott Burmeister Réka és Szombati Edina, végül öt szett után a rekordbajnok második kiemelt került a négy közé.
Burmeister Réka (5-8., Totem Squash Egyesület)–Szombati Edina (2., Top Challenge) 11-7, 6-11, 11-13, 11-8, 4-11

17.25: a nőknél Csókási Gabriella és Farkas Fatime is bejutott a négy közé, de egyikük meccse sem volt egyszerű. Ők tavaly is ott voltak a négy között.
Csókási Gabriella (1., Vidux Tisza Squash SE)–Chukwu Hannah (5-8., Squashberek Sportegyesület) 11-0, 11-8, 11-9
Laskai Vanda (Vidux Tisza Squash SE)–Farkas Fatime (3-4., Squashberek Sportegyesület) 11-7, 6-11, 6-11, 5-11

15.57: megfeleződik a mezőny a nőknél is, lassan véget érnek a nyolcaddöntők.
Csókási Gabriella (1., Vidux Tisza Squash SE)–Tolonics-Magony Melinda (Budapest Squash Akadémia) 11-4, 11-4, 11-3
Harmath Eszter (Vidux Tisza Squash SE)–Chukwu Hannah Chinyere (5-8., Squashberek Sportegyesület) 7-11, 3-11, 2-11
Guti Judit (5-8., Go Ahead Squash Club SE)–Laskai Vanda (Vidux Tisza Squash SE) 7-11, 8-11, 11-13            
Szabó Mercédesz (City Squash Club)–Farkas Fatime (3-4., Squashberek Sportegyesület) 3-11, 3-11, 7-11
Kiss-Máté Csenge (3-4., Top Challenge)–Magdits Szilvia (Marostő SE) 11-1, 11-1, 11-0         
Hajnal Helga (Vidux Tisza Squash SE)–Szűcs Liza (Marostő SE) 11-4, 11-0, 11-0                                       
Burmeister Réka (5-8., Totem Squash Egyesület)–Láng Petra (Egri Squash SE) 11-6, 11-4, 11-3
Takács Kata (Vidux)–Szombati Edina (2., Top Challenge) 6-11, 5-11, 5-11

15.20: a címvédő Hajnal Helga borzasztó simán jut be a nyolc közé a szintén szegedi Szűcs Liza (Marostő SE) ellen.

15.02: Szabóky Marcell és Hoffmann Péter három szettben nyert, ők is a nyolc közé jutottak.
Nyolcaddöntők:
Farkas Balázs (1., Vidux)
–Kőmíves Balázs (9-16., Victor) 11-5, 11-7, 11-6
Kispéter Ádám (9-16., Victor)–Vas Máté (5-8., Vidux) 11-7, 11-7, 12-10
Kovács Zsolt (5-8., Khan)–Dévald Tamás (Khan) 7-11, 8-11, 11-8, 5-11
Juhász Áron (9-16., Top Ch.)–Sebők Benedek (3-4., Vidux) 4-11, 5-11, 4-11
Krajcsák Márk (3-4., PSA)–Kamocsai Bendegúz (Squashb.) 11-9, 11-5, 11-7
Kiss Dániel (9-16., Vidux)–Boros Dávid (5-8., Victor) 9-11, 3-11, 7-11
Hoffmann Péter (5-8., Vidux)–Tóth Miklós (9-16., Victor) 11-2, 11-4, 11-9
Dévald Péter (Khan)–Szabóky Márton (2., PSA) 9-11, 2-11, 3-11

14.49: az első szettben megszorította Krajcsák Márkot a tatabányai Kamocsai Bendegúz, ám a címvédő így is három játszmában, 11-9, 11-5, 11-7-re nyert.

14.30: Boros Dávid három szettben jutott a nyolc közé Kiss Dániel ellen. Ugyanez igaz Farkas Balázsra és Sebők Benedekre is.
Farkas Balázs (1., Vidux Tisza Squash SE)–Kőmíves Balázs (9-16., Victor-BLRE) 11-5, 11-7, 11-6
Kispéter Ádám (9-16., Victor-BLRE)–Vas Máté (5-8., Vidux Tisza Squash SE) 11-7, 11-7, 12-10
Kovács Zsolt (5-8., Khan Squash Academy Fallabda SE)–Dévald Tamás (Khan Squash Academy Fallabda SE) 7-11, 8-11, 11-8, 5-11
Juhász Áron (9-16., Top Challange)–Sebők Benedek (3-4., Vidux Tisza Squash SE​) 4-11, 5-11, 4-11
Kiss Dániel (9-16., Vidux Tisza Squash SE)–Boros Dávid (5-8., Victor-BLRE) 9-11, 5-11, 7-11

14.08: a két selejtező után kialakult a női főtábla 16-os mezőnye.
Csókási Gabriella (1., Vidux Tisza Squash SE)–Tolonics-Magony Melinda (Budapest Squash Akadémia)
Harmath Eszter (Vidux Tisza Squash SE)–Chukwu Hannah Chinyere (5-8., Squashberek Sportegyesület)
Guti Judit (5-8., Go Ahead Squash Club SE)–Laskai Vanda (Vidux Tisza Squash SE)           
Szabó Mercédesz (City Squash Club)–Farkas Fatime (3-4., Squashberek Sportegyesület)
Kiss-Máté Csenge (3-4., Top Challenge)–Magdits Szilvia (Marostő SE)          
Hajnal Helga (Vidux Tisza Squash SE)–Szűcs Liza (Marostő SE)                                       
Burmeister Réka (5-8., Totem Squash Egyesület)–Láng Petra (Egri Squash SE)
Takács Kata (Vidux Tisza Squash SE)–Szombati Edina (2., Top Challenge)

14.05: Kispéter Ádám három szettben legyőzte a műtétje után még nem száz százalékos Vas Mátét, így bejutott a nyolc közé.

13.15: a nőknél a szegedi Takács Kata 11-8, 11-5, 11-2-re verte az egri Gyurina Dorottyát, így felkerült a főtáblára. 

13.11: ez következik a folytatásban.
Férfiak, 2. forduló:
Farkas Balázs (1. kiemelt, Vidux)–Kőmíves Balázs (9-16., Victor)
Kispéter Ádám (9-16., Victor)–Vas Máté (5-8., Vidux)
Kovács Zsolt (5-8., Khan)–Dévald Tamás (Khan)
Juhász Áron (9-16., Top Ch.)–Sebők Benedek (3-4., Vidux)
Krajcsák Márk (3-4., PSA)–Kamocsai Bendegúz (Squashb.)
Kiss Dániel (9-16., Vidux)–Boros Dávid (5-8., Victor)
Hoffmann Péter (5-8., Vidux)–Tóth Miklós (9-16., Victor)
Dévald Péter (Khan)–Szabóky Márton (2., PSA)

12.39: az alábbi négy meccsel befejeződött az első forduló a férfiaknál.
Kohlrusz Balázs (Marostő SE)–Hoffmann Péter (5-8., Vidux Tisza Squash SE) 6-11, 3-11, 4-11
Tóth Miklós (9-16., Victor-BLRE)–Ulics Máté (Alba-Török Squash Sportegyesület)  11-8, 4-11, 9-11, 11-8, 11-9 
Makra Roland (9-16., Totem Squash Egyesület)–Dévald Péter (Khan Squash Academy Fallabda SE) 6-11, 7-11, 6-11 
Pocsai Ákos (Etalon SE)–Szabóky Márton (2., PSA-Griff SE) 11-4, 6-11, 5-11, 1-11

12.36: újabb ötszettes meccs, nagy csata ért véget: Tóth Miklós (Victor-BLRE) 11-9-es döntő szettel győzte le Ulics Mátét (Alba-Török Squash Sportegyesület). 

12.19: Szabóky Márton is továbbjutott, négy szettben verte Pocsai Ákost az első fordulóban.

12.14: a 11.30-ra kiírt meccsek közül egyelőre egy ért véget, ezen a szegedi házimeccsen a Vidux Tisza Squash SE versenyzője, Hoffmann Péter három szettben verte a Marostő SE-t képviselő Kohlrusz Balázst.

12.08: a rekordbajnok Krajcsák Márk is simán ment tovább.
Krajcsák Márk (3-4., PSA-Griff SE)–Tamásy Ábel (PSA-Griff SE) 11-3, 11-3, 11-3
Szűts Dániel (9-16., Alba-Török Squash Sportegyesület)–Kamocsai Bendegúz (Squashberek Sportegyesület) 1-11, 4-11, 2-11 
Kiss Dániel (9-16., Vidux Tisza Squash SE)–Rabi Illés (Etalon SE) 11-5, 11-5, 8-11, 11-5 
Boros Dávid (5-8., Victor-BLRE)–Nagy Péter Bálint (Alba-Török Squash Sportegyesület) 11-5, 11-4, 11-3

11.59: – Sokkal jobb a sorsolásom, mint tavaly, így szeretnék a legjobb nyolc közé kerülni. Az első körben Konfár Tamás ellen lépek pályára, ha ott nyernék, akkor Homonnai Barna és Kovács Zsolt meccsének győztesével találkoznék. Egy hónapja erre a versenyre készülök, szeretném megmutatni, hogy mennyit fejlődtem tavaly óta – fogalmazott az ob előtt Dévald Tamás.

11.50: a nap eddigi legizgalmasabb meccén Dévald Tamás 7-11, 11-7, 9-11, 11-6, 11-6-ra verte a kiemelt Konfár Tamást.
Bíró Balázs (Totem Squash Egyesület)–Kovács Zsolt (5-8., Khan Squash Academy Fallabda SE) 5-11, 9-11, 4-11
Dévald Tamás (Khan Squash Academy Fallabda SE)–Konfár Tamás (9-16., Etalon SE) 7-11, 11-7, 9-11, 11-6, 11-6
Lőrinczi Balázs (Victor-BLRE)–Juhász Áron (9-16., Top Challenge) 11-9, 4-11, 9-11, 1-11
Takács Benedek (Vidux Tisza Squash SE)–Sebők Benedek (3-4., Vidux Tisza Squash SE) 5-11, 0-11, 3-11

11.39: az első meglepetés: Kamocsai Bendegúz kiejtette a kiemelt Szűts Dánielt a legjobb 16 közé jutásért.
– Az ob-n Szűts Dani ellen kezdek, akit mostanában meg szoktam verni, szóval szeretnék bejutni a második fordulóba. Ott valószínűleg Krajcsák Márk következik majd, aki minden idők legeredményesebb magyar fallabdása – hatalmas élmény lesz tétmeccsen megmérkőzni vele – mondta még az ob előtt Kamocsai.

11.19: lassan véget ér a második négy meccs is a férfiaknál.

10.50: szegedi házimeccsen, a Benedekek összecsapásán a tavalyi negyedik Sebők három szettben győzte le a mindössze 14 éves Takácsot. 
– Ilyen fiatalon nem sokan jutnak el a főtábláig, szóval szeretném megbecsülni a lehetőséget. Klubtársam, Sebők Beni ellen kezdek, ott nincs esélyem győzni, utána viszont az alsó ágon szeretnék én is meccset nyerni – fogalmazott még az ob előtt Takács Benedek. 

10.31: a 10 órás kezdésű meccseken nem történt egyelőre meglepetés, minden pályán a kiemeltek nyertek.
Farkas Balázs (1. kiemelt, Vidux Tisza Squash SE)–Kovács Mihály (Platán SE) 11-3, 11-1, 11-5
Tomcsányi Tibor (PSA-Griff SE)–Kőmíves Balázs (9-16., Victor-BLRE) 11-13, 11-3, 8-11, 7-11 
Kispéter Ádám (9-16., Victor-BLRE)–Krasznai Gábor (Go Ahead Squash Club SE) 11-5, 11-5, 11-6 
Vas Máté (5-8., Vidux Tisza Squash SE)–Takács Bence (Vidux Tisza Squash SE) 11-3, 11-4, 11-2 

10.13: a centerpályán Kőmíves Balázs nyerte az ob első szettjét, méghozzá Tomcsányi Tibor ellen.

10.00: négy meccsel elkezdődött az idei országos bajnokság!

Köszöntünk mindenkit a szegedi Squash Club Szabadidőközpontból, ahol a következő két napban az ország legjobb női és férfi fallabdásai csapnak össze. Ma lesz a nagyüzem, négy pályán zajlanak a mérkőzések, holnap pedig az elődöntőkre, a bronzmeccsekre és a finálékra kerül sor. Tartsanak velünk!